Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Leczenie choroby alkoholowej zaszyciem nie może być zastosowane w niżej wymienionych warunkach: spożywanie alkoholu w ciągu ostatnich 12 godzin przed planowaną procedurą, ciężkie choroby układu krążenia, choroba wieńcowa, niektóre zaburzenia psychiczne (z wyjątkiem ostrych psychoz alkoholowych) oraz próba samobójcza w przeszłości.

Leczeniu choroby alkoholowej nie powinno być ograniczone tylko do takiego sposobu leczenia. Ten rodzaj terapii ma  wspierać i pomagać odnieść sukces psychoterapii, która jest podstawowym sposobem leczenia alkoholizmu.

Lek zastosowany w zaszyciu alkoholowym działa na metabolizm komórek wątroby. Blokuje dehydrogenazę aldehydową – enzym, który jest odpowiedzialny za detoksykację organizmu z alkoholu. Po spożyciu alkoholu w ciele kumuluje się jego toksyczny metabolit – aldehyd octowy. Prowadzi to do występowania zagrażających życiu objawów, takich jak: spadek ciśnienia krwi, zapaść krążenia, zawał serca i udar mózgu.

Po jednorazowym zaszyciu leku w tkance podskórnej, uwalnia się on do krążenia, średnio jeden rok. Doustne tabletki zawierające inhibitor dehydrogenazy aldehydowej (Anticol) należy stosować co najmniej raz na dwa dni. Pacjenci z chorobą alkoholową zażywający Anticol często przerywają leczenie. Taka sytuacja jest niemożliwa po zastosowaniu wszywki alkoholowej. Aby przerwać działanie leku należy wykonać następny zabieg, podczas którego implant zostaje usunięty.

W ciągu ostatnich 12 godzin przed wykonaniem zabiegu nie wolno spożywać alkoholu.

Po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz picia alkoholu. Picie alkoholu po zaszyciu alkoholowym może powodować zagrażające życiu objawy. Objawy nietolerancji alkoholu mogą równiez wystąpić po zastosowaniu środków higienicznych, pokarmów i leków zawierających alkohol. Należy o tym pamiętać stosując: płyny do płukania jamy ustnej, płyny po goleniu, perfumy, sosy, ocet i syropy przeciwkaszlowe. Siedem dni po wykonanym zabiegu powinny być zdjęte szwy skórne.

Dokładna cena ustalana jest podczas konsultacji telefonicznej.